• Yeşilyurt Mah. 50-5. Sokak No:20 Merkez/Sivas

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Banyo Su Kaçağı Tespiti


Nerede olursa olsun su kaçağı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle evde karşılaşılan bu durum oldukça keyif kaçırır. Banyo su kaçağı tespiti  bu sorun küçük gibi görünse de su baskınlarına neden olacak boyutta da olabilir. Banyo su kaçakları sadece o daireyi değil tüm binayı rahatsız eder.
 
Eğer bir banyoda su kaçağı varsa, diğer dairlerde bulunan komşuların evlerinde tadilat gerektirecek işlemler yapılmasına neden olabilir. Genelde su kaçakları komşuların evlerinin tavanlarında kabarmalara, tabanlarda aşınmalara neden olabilir.
 
Su kacagi  kısa yoldan halledilmezse, siz dahil bu durumdan şikayetçi olan komşularınızla da tartışa içerisine girebilirsiniz. Ayrıca önlem ne kadar gecikirse işin maddi boyutu o kadar artar.
 
Kişi oluşan bu sorunu kendisi halledemez mutlaka bir tesisatçıdan yardım alınması gerekir. Tesisatçı sorunun nerden kaynaklandığını bulmak için çeşitli teknolojileri kullanarak olaya müdahale eder.
 
Daha çok karşılaşılan banyo kaçak su tesisatı tadilatı, kaçağın yerinin tespit edilmesi için akustik dinleme aleti ve kameralı sistem kullanılarak uygulanır.
 
Banyoda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?
Banyoda oluşan su kaçakları sonucunda meydana gelen hasarlar arasında fayans çıkmaları, kararmalar hatta küflenmeler meydana gelir. Zamanında giderilmeyip, ertelenen su kaçakları ilerleyen zamanlarda kötü kokuların oluşmasına neden olur.
 
Küflenen kabaran sıvalar duvarlardan dökülerek görüntü kirliliğinin yanı sıra temizlik açısından da olumsuz etkilere neden olur. Kendiliğinden sorunun düzelmesini beklemek en büyük hatadır.
 
Çünkü su kaçağı için zamanında tadilat işlemi başlatılmazsa kişinin masrafı buna dayalı olarak daha fazla artar. Sadece kendi dairesine değil, komşu dairede oluşan tadilat işlemlerini de karşılaması gerekir. Sadece tek daire de kalmayıp, su kaçağı diğer dairelere de yansır.
 
Meydana gelen banyo kaçak su tesisatı müdahalesi yapılmadıkça banyo istenildiği gibi kullanılamaz. Su kaçağının nereden geldiği bilinmediğinden giderlerde de problem olabileceği göz önünde bulundurulmalı. Banyo giderlerinin tespiti gözle görülüp, müdahale dilecek kadar kolay değildir.
Hemen Ara
WhatsApp